Home

Bronzérem az U16-os Eb-n – Dubei Debóra vezérletével

темы Wordpressздесь
icatconf.org

Hatalmas sikert könyvelhetett el az U16-os válogatott. Kovács Andrea együttese 62-55-re verte Olaszországot, és ezzel bronzérmet szerzett a korosztályos kontinenstornán. A harmadik helyért zajló mérkőzésen a magyar csapat legeredményesebbje Dubei Debóra lett 19 ponttal – tájékoztatott a wbasket.hu.

A szombati előddöntők után nem telt el 24 óra, és ismét pályán voltak a csapatok. A bronzmérkőzésen a magyar válogatott ellenfele Olaszország volt. Az olasz lányok valamivel kevesebbet pihenhettek, hiszen az ő találkozójuk helyi idő szerint este 10 óra után ért véget. Magyarország és Olaszország már játszott egy tétmérkőzést idén nyáron – Utrechtben, az ifjúsági olimpián 68-60-as győzelmet ünnepelhettünk.

A spanyoloktól elszenvedett lélektanilag is megterhelő minimális vereség után egy kiválóan felkészített magyar csapat futott ki a pályára. Dubei büntetőivel és Weninger triplájával 2 perc alatt 5-0-ra léptünk el. A fásultan játszó olaszok ellen az első szakasz végén 17-6 állt az eredményjelzőn – tudósított a női kosárlabda magazin.

A második negyed elején az olaszok igyekeztek felpörgetni a játékot, és 18-11-re fel is zárkóztak. Rendívül töredezetten haladt a mérkőzés. Az első félidőben a magyar válogatott 23, az olaszok 9 büntetőt dobhattak. A faultok miatt rengeteget állt a játék. Az első félidőben 4 perc volt hátra, amikor az olaszok 22-11-nél időt kértek, közelebb azonban nem kerültek. A nagyszünetre 30-17-es előnnyel vonulhatott a csapatunk.

A harmadik negyed elején kicsit beragadt a magyar csapat. Két és fél percig nem találtunk be, így Kovács Andreának időt kellett kérnie. A rövid eligazítás után Dubei volt eredményes, és ez egy 7-2-es sorozat kezdete volt, amivel 37-22-re léptünk el. Ez a negyed egyértelműen Dubeiről szólt, aki ebben a 10 percben egymaga 9 pontot szerzett. Az olaszok próbálták felpörgetni az iramot és egy-egy labdaszerzés után az indításaik is ültek. Ezzel többször is felzárkóztak 10 pontra, de szerencsére közelebb nem kerültek. Nálunk mindig akadt valaki, aki betalált. A harmadik szakasz végén 45-30-as állást regisztrálhattunk.

A negyedik etap elején több mint 3 percig Nagy Dorottya két büntetője jelentette a magyar pontokat, de úgy nézett ki, hogy az olasz felzárkózási kísérleteket mind sikerül visszaverni. Az utolsó 3 percben azonban majdnem úgy jártunk, mint tegnap a spanyolok ellenünk. 58-44 után egy olasz 2+1-es helyzet és egy tripla is beakadt. Végül 9-0-s olasz széria kerekedett ekkor, és 35 másodperccel a lefújás előtt 58-53-nál már látótávolságba ért riválisunk.

Az utolsó fél perc az ilyenkor szokásos töredezett játékot és faultokat hozta, de a magyar győzelem nem forgott veszélyben. A magyar csapatból Dubei 19, Weninger 12 és Nagy 11 pontig jutott. Kovács Andrea csapata fantasztikus nyarat zárt két bronzéremmel. Utrechtben az ifjúsági olimpián és Bulgáriában az U16-os Eb-n is dobogóra állhatott a válogatottunk.